czwartek, 16 kwietnia 2015

"Niezwykłe przgody latającej myszy" marzeniami przez Atlantyk

Latająca mysz -pierwszy pilot, który przeleciał ponad Atlantykiem, gnany tęsknotą za rodziną i napędzany marzeniami. 

Przepięknie ilustrowana opowieść o małej, dzielnej myszy, która postanawia przeprawić się przez morze po to, by odnaleźć swoich bliskich, którzy zniknęli w tajemnych okolicznościach...


Dramatyczne zmagania z materią i mieszkańcami powietrznych szlaków,  kolejne pomysły na wzbicie się w powietrze zostają uwieńczone sukcesem, a mysz staje się sensacją Nowego Jorku.
 Wyczyn myszy inspiruje małego Charlesa Lindbergha do marzeń o samotnym pokonaniu Atlantyku na skrzydłach... Ten chłopiec, zafascynowany historią myszy, już jako dorosły pilot, w 1927 jako pierwszy pokonał trasę z Nowego Jorku do Paryża. I kto mógł przypuszcza, że to wszystko dzięki myszy:)  Torben Kuhlmann, który książkę o niezwykłej myszy przedstawił jako swoją pracę dyplomową,  pokazuje piękny, choć niebezpieczny świat, w których wiele rzeczy jest do zbadania i odkrycia. Pokazuje rzeczywistość w kolorze sepii,  urozmaiconą wycinkami gazet oraz detale budujące podniecającą i niepokojącą atmosferę wyczynów, do których zdolni są tylko niebanalni ludzie i myszy. Mądra książka o  wielkiej sile marzeń i determinacji, z ilustracjami, które oczarowują i zachwycają!

Torben Kuhlmann, "Niezwykłe przygody latającej myszy".Przeł. Marta Krzemińska. Wyd. Wilga. Warszawa 2014

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz